💜🏆👨‍👩‍👧‍👦❤️Podsumowanie szkolnej akcji „Odkręcam, zbieram, pomagam”💚🙋‍♀️🙋‍♂️🧡

„Mamy tylko jedną Ziemię,
a jej przyszłość zależy od każdego,
na pozór niewielkiego, ludzkiego
działania, zależy od każdego z nas”.
Florian Longin Plit
W dniu 22 czerwca po raz kolejny podsumowaliśmy charytatywno-ekologiczną zbiórkę plastikowych nakrętek. W tę piękną i szlachetną akcję zaangażowała się cała społeczność naszej szkoły. Już od wielu lat promujemy ekologiczny styl życia, chroniąc naszą planetę. Odkręcając, dbamy o środowisko, uczymy segregacji odpadów, zmniejszając ilość śmieci na wysypiskach. Zbierając, uczestniczymy w konkursie oraz budujemy odpowiedzialność społeczną. Sprzedając, czynimy dobro i pomagamy potrzebującym. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że plastik jest bardzo szkodliwy dla środowiska. Nie marnują go, tylko zbierają, promują ekologiczny sposób myślenia, jednocześnie wspierając osoby, które potrzebują naszych szlachetnych serc. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wyjątkowej akcji, za cudowną i silną wiarę w to, że „pomoc jednej osobie nie zmieni świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby”. Chcielibyśmy szczególnie podziękować Państwu Marzenie i Jackowi Witkowskim za wspaniałą współpracę, nieocenione wsparcie oraz szerzenie, tak ważnej w XXI wieku, ponadczasowej mądrości: „Istota miłości polega na tym, że zakłada ona bezinteresowność, samą bezinteresowność i tylko bezinteresowność”.