Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego dla wielu uczniów i rodziców to wielkie przeżycie. Szczególnie wtedy, gdy jest to pierwszy dzień szkoły w życiu ich dziecka. 🏫🏠
W naszej szkole w dniu 1 września było wesoło i rodzinnie. Dyrektor szkoły, pani Anna Trzcińska, podczas uroczystej akademii witając uczniów klas pierwszych i zerówki zapewniła, że szkoła będzie Ich drugim domem, a nauczyciele pozwolą rozwinąć skrzydła i wprowadzą dzieci w cudowny, wartościowy świat nauki. 📖📚
Burmistrz Miasta Sierpca, pan Jarosław Perzyński, życzył dzieciom wielu sukcesów i wspaniałych przyjaciół, którzy będą uczniom towarzyszyć w tym nowym i wyjątkowym etapie życia. Wśród wielu zaproszonych gości głos zabrał również Pan Piotr Rzeszotarski – Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły, Pan Piotr Podlaski – Prezes Oddziału ZNP oraz Pani Barbara Gil – Radna Rady Miasta Sierpca. Uczniowie z klas trzecich przygotowali część artystyczną, przekazując młodszym kolegom kilka bardzo cennych rad.
Upamiętniono również 83 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, otrzymali upominki i udali się z wychowawcami do pięknie przygotowanych sal lekcyjnych.