Wybory Samorządu Klasowego w klasach trzecich

Na początku roku szkolnego dobrze jest wybrać Samorząd Klasowy. Z tego względu wychowawcy klas 3 poprosili chętnych uczniów o przedstawienie swoich kandydatur. Z wielkim zaangażowaniem dzieci przystąpiły do zaprezentowania swojej osoby przed publiką. Przygotowały plakaty, postulaty a nawet pamiątki. Następnie klasowi koledzy głosowali, w tajnych wyborach na swoich ulubieńców, po czym komisja policzyła głosy i wyłoniła zwycięzców. Samorząd klasowy, nawet w młodszych klasach, ma bardzo duże znaczenie wychowawcze, uczy uczniów odpowiedzialności, asertywności oraz kreatywnego myślenia, które przekłada się w codzienną pracę i naukę całej klasy.

Gratulujemy wszystkim!!! Życzymy sukcesów i owocnej współpracy. Przedstawiamy fotorelacje z tych burzliwych, ale jakże interesujących lekcji, na których toczyły się wybory.