🇵🇱🇵🇱Młodzi Patrioci zapalają znicze pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich🇵🇱🇵🇱

17 września przypada 83 rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka, który od 2013 r. jest świętem państwowym. Dla upamiętnienia ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz ofiar pierwszej wywózki Polaków na Sybir, uczniowie klas III w ramach zajęć z edukacji społecznej postanowili zapalić znicz pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich wyrażając swój szacunek i wdzięczność.

Dziś dla klas 3 odbyła się bardzo ważna lekcja – lekcja historii „na żywo”. Po niej wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że bycie patriotą w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, ale zawsze ważne jest to, co w sercu i w głowie. Współczesny patriota musi być człowiekiem otwartym, tolerancyjnym, dbającym o środowisko, znającym historię, stanowiącą jeden z najistotniejszych elementów scalających naród, kultywującym tradycje. Patriota szanuje swoją małą ojczyznę – rodzinę, nauczycieli, koleżanki i kolegów, miasto, w którym mieszka, tworząc tym samym świat oparty na podstawowych i jednocześnie najważniejszych wartościach.

Mamy nadzieję, że w naszych Małych Patriotach ta lekcja zostanie na długo w serduszkach. ❤️❤️❤️