🚓👮 Spotkanie profilaktyczne z policjantem👮🚓


Jak co roku, we wrze艣niu, w naszej szkole odby艂o si臋 spotkanie profilaktyczne z policjantem. M艂odszy aspirant Pan Micha艂 Beksa odwiedzi艂 naszych pierwszoklasist贸w. W trakcie rozmowy z uczniami poruszony zosta艂 szeroko poj臋ty temat bezpiecze艅stwa dzieci na drodze. Pan policjant om贸wi艂 z uczniami zasady dotycz膮ce korzystania z przej艣膰 dla pieszych, wskaza艂 zalecenia do prawid艂owego poruszania si臋 rowerem, przypomnia艂 o dbaniu o w艂asne bezpiecze艅stwo poprzez korzystanie z kask贸w ochronnych oraz odblask贸w zwi臋kszaj膮cych widoczno艣膰 na drodze. Podczas spotkania przypomniany zosta艂 uczniom numer alarmowy 112 i jego zastosowanie. Uczniowie wykazali si臋 du偶膮 wiedz膮 i ogromnym zaanga偶owaniem w rozmow臋 ze swoim go艣ciem.
Pan Policjant odpowiada艂 na stawiane przez pierwszoklasist贸w pytania. Du偶e zainteresowanie w艣r贸d dzieci wzbudzi艂y kajdanki. Uczniowie mieli mo偶liwo艣膰 wzi膮膰 je do r膮k, a nawet za艂o偶y膰 na nadgarstki.
Na koniec spotkania Pan Micha艂 Beksa przekaza艂 dzieciom breloczki i opaski odblaskowe. Ten symboliczny prezent na pewno zwi臋kszy bezpiecze艅stwo naszych pierwszoklasist贸w w drodze do szko艂y i do domu.
Serdecznie dzi臋kujemy Panu Micha艂owi Beksie za spotkanie i jak偶e cenn膮 lekcj臋 o tym, jak dba膰 o nasze wsp贸lne bezpiecze艅stwo.🤗
Katarzyna Rutkowska
Monika 艁yczkowska