„Sprzątanie świata” w klasach 4-8🍀🍂🍁☘️

„Sprzątanie świata” zostało zapoczątkowane w 1989 w Australii. Obecnie odbywa się w 130 krajach świata i ma na celu zwrócenie uwagi na środowisko naturalne. Tegoroczna edycja nosiła hasło „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE” i tradycyjnie odbyła się w trzeci weekend września. Naszym uczniom nieobce są pojęcia takie jak segregacja i recykling. Każdy odpad musi znaleźć właściwe miejsce w pojemniku lub worku, by potem mógł trafić do miejsca, gdzie stanie się częścią nowego przedmiotu. Opiekunowie szkolnego koła LOP poprosili uczniów o pokazanie, jak prawidłowo segregować odpady powstające w gospodarstwie domowym. Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne. Dbajmy o środowisko!🍂🍁🍀🍂☘️🍁

Wszystkie zdjęcia i uczestnicy akcji Sprzątanie świata na fb naszej szkoły: https://www.facebook.com/photo/?fbid=478672034276665&set=pcb.478673324276536