Wycieczka klasy 2a i 2d

22 września klasy 2a i 2d wybrały się do Ostrów, na wycieczkę ‚do przeszłości’. Dowiedzieliśmy się z jakich składników wypieka się chleb i ciasto drożdżowe, i że najlepsze wypieki są z pieca ceglanego. Mogliśmy skosztować domowej roboty pieczywa, dżemów, konfitur, powideł, kompotów i prawdziwego miodu. To było pyszne śniadanko! A do tego bardzo zdrowe! Ubraliśmy Panią Jesień w piękny, ekologiczny strój i ruszyliśmy na wykopki. Ukopaliśmy sporo ziemniaków, więc w nagrodę mogliśmy przejechać się ciągnikiem. Na rżysku sprawdziliśmy swoje siły i zorganizowaliśmy konkurs na przepychanie bel słomy. Było super! Na własne oczy zobaczyliśmy dawne narzędzia do prania – tarę, do maglowania i do młócenia zboża – cep. Mogliśmy również sprawdzić sami i przekonać się jak ciężka to była praca. A na koniec samodzielnie upiekliśmy sobie w ognisku kiełbaski i ziemniaki. Radości i śmiechu nie było końca. Najedzeni i szczęśliwi, a przede wszystkim pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do domu.
Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.