„Magiczna moc bajek”

„Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.
Uczniowie klasy 0b rozpoczęli przygodę z Międzynarodowym projektem czytelniczym “Magiczna moc bajek”. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością. Dzieci w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Magiczna Moc Bajek” zrealizowały zadania obowiązkowe wprowadzające w tematykę projektu oraz zadania na miesiąc październik i listopad:
* zaaranżowaliśmy “Kącik czytelniczy”,
* stworzyliśmy KODEKS DOBREGO ZACHOWANIA,
* poznaliśmy dobranockę z dawnych lat ” GUCIO I CEZAR”,
* „Najpiękniej czyta moja mama i mój tata” – zaprosiliśmy rodzica do wspólnego czytania literatury dziecięcej.
* Dzień Postaci z Bajek.
Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2022 – maj 2023.