Międzynarodowy projekt eTwinning “Nauka z uśmiechem”

Uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą panią Dorotą Dudzińską w roku szkolnym 2022/2023 przystąpili już po raz trzeci do realizacji międzynarodowego projektu na platformie eTwinning.

Projekt “Nauka z uśmiechem” przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w wieku od 10 do 19 lat.

Projekt skupiać się będzie na prostych eksperymentach, które w niekonwencjonalny sposób poszerzą wiedzę dzieci i uczniów. Koncentrować się będzie na rozwijaniu pomysłowości, aktywności i wyobraźni.

Realizacja i zajęcia będą dostosowane do umiejętności uczestników projektu. Nauczymy się współpracować w zespole i pracować indywidualnie, tolerować i akceptować pracę kolegów z klasy.

Za pomocą ciekawych zajęć poznamy reakcje i właściwości różnych substancji naturalnych i chemicznych, które nas otaczają i są dostępne w codziennym życiu. Staniemy się małymi chemikami i naukowcami, będziemy szukać informacji poprzez różne działania.

Komunikować będziemy się w języku czeskim, słowackim i polskim.