Jak nie dać się złapać w sieć Internetu! ☺ 8c w ogólnopolskim projekcie

 

Ogólnopolski  Projekt  Edukacyjny ♦  Jak nie dać się złapać w sieć Internetu!

Uczniowie klasy 8c przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Fundacji Uniwersytetu Dzieci w Klasie pt. “Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?” 

Fundacja Uniwersytet Dzieci  od 16 lat działa na rzecz edukacji i popularyzacji nauki.

Uczniowie podczas lekcji  poznają podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nasze zachowanie w Internecie. Nauczą się, jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznają różnicę pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzą się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Będą trenować pracę zespołową, rozwiną swoją asertywność oraz poznają ćwiczenia, które pomogą im zadbać o równowagę emocjonalną.

Wych. Ela Olszewska-Lamka