Klasa sportowa “Dwójki”

Klasa sportowa

W roku szkolnym 2021/2022 po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu została utworzona klasa o profilu sportowym. Oferta klasy sportowej skierowana była do uczniów klas czwartych (dziewcząt i chłopców) uzdolnionych sportowo i lubiących sport, pragnących rozwijać swoje umiejętności i talenty.

Szkoła stworzyła uczniom optymalne warunki umożliwiające łączenie zajęć sportowych z realizacją zajęć dydaktycznych. Zajęcia sportowe uczą systematyczności i obowiązkowości, pozwalają na stawianie uczniom coraz wyższych wymagań. Mają bezpośredni wpływ na zdrowie, kształtują postawy prozdrowotne i proekologiczne.             W klasie sportowej realizowany jest rozszerzony program zajęć z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin.

Klasa sportowa realizuje ukierunkowany program szkolenia sportowego (6 godzin tygodniowo) równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwym dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. Klasę podzielono na 2 profile: piłka nożna (dziewczęta) i piłka ręczna ( chłopcy).

W roku szkolnym 2021/2022 klasa sportowa liczyła 24 uczniów: 12 dziewcząt i 12 chłopców. W ciągu roku szkolnego dziewczęta i chłopcy rozwijali swoją kulturę i sprawność fizyczną nie tylko na lekcjach wf ale także na wielu sparingach z innymi szkołami z powiatu sierpeckiego, turniejach międzyszkolnych, białej szkole( narciarstwo). Młodzi sportowcy brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, szkoleniu „bezpieczne wakacje nad wodą”. W okresie zimowym kilka lekcji wf poświęcone było na naukę jazdy na łyżwach.

Końcowo roczne testy sprawnościowe pokazały jak duży progress poczyniły dzieci. To bardzo dobry prognostyk na przyszłe sportowe lata.