O A – Styczeń❄️🪐🎨🎁

W styczniu dzieci z grupy przedszkolnej systematycznie brały udział w zabawach ruchowych. Uczą się, jak panować nad zmęczeniem i kontrolować oddech. Przedszkolaki ćwiczą swoje wypowiedzi , rozmawiamy o ich potrzebach, są coraz bardziej otwarte. Z uwagą starają się słuchać wypowiedzi koleżanek i kolegów. Dbają, by nie przeszkadzać w wypowiedziach. Nabyły umiejętności i odwagi do oceny postępowania swojego i innych, używając odpowiednich określeń. Dzieci stały się bardziej empatyczne, zarówno w stosunku do ludzi, jak i zwierząt. Niosąc pomoc ukazują swoje ogromne zaangażowanie i tę piękną „dziecięcą radość”. Wykonaliśmy samodzielnie karmnik, teraz dokarmiamy ptaki i obserwujemy je z przedszkolnego okna. Dzieci ćwiczą tworzenie rymów, krótkich rymowanek. Posługują się gestem i mimiką, a to trudna sprawa. Dokonują analizy i syntezy prostych słów, zaznajamiają się ze światem fikcji i realnej rzeczywistości. Zainteresowały się Kosmosem, poznały planety Układu Słonecznego. Wykonały samodzielnie plakaty. Zajęcia pokazały, że temat naszej planety jest im bardzo bliski. Chcą dbać o przyrodę i mieć wpływ na to, co dzieje się „tu i teraz”. Dzieci utrwalają poznane litery, ich kształt. Uczą się odróżniać ich wielkości w działaniach plastycznych lub konstrukcyjnych. Doskonalą umiejętności szacowania liczby przedmiotów w zbiorze. Porównują długości, rozróżniają dłuższe, krótsze elementy, przeliczają je w różnym ułożeniu. Stają się coraz bardziej zżyci, ale z ogromną radością witają nowych kolegów i koleżanki. Jako grupa przedszkolna, wraz z rodzicami , przygotowaliśmy dla podopiecznego DPS Szczutowo, dziadka Karola, paczkę. Sprawiło nam to wiele radości. W tym miesiącu walczyliśmy z tremą i występami przed dużą publicznością podczas Dnia Otwartego Szkoły i w czasie 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. To było nasze pierwsze wspólne, bardzo miłe spotkanie. Czas szybko upływa, kończymy I semestr. Przed nami kolejne wspólne miesiące pracy, zabawy i radości.

Więcej zdjęć na FB szkoły:https://www.facebook.com/photo/?fbid=584300027047198&set=pcb.584300647047136