Kiermasz różności dla Marysi

“Człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi.” św. Ambroży.
Angażowanie dzieci w działalność społeczną jest niezwykle ważne, bo dzięki temu stają się bardziej wrażliwe i zdolne do empatii. Dzięki doświadczeniom pomagania innym zdobytym w dzieciństwie, jako dorośli ludzie, będą bardziej wrażliwi na krzywdę, skłonni do kompromisu oraz pomocy.
Szkolny Klub Wolontariatu od wielu lat angażuje dzieci w akcje mające na celu niesienie pomocy innym: chorym, słabszym, zarówno ludziom, jak i zwierzętom. Jedna z takich akcji odbyła się w miniony piątek (10.02.2023). Zorganizowany został kiermasz różności na rzecz 3-letniej Marysi, która nie widzi. Dziewczynka choruje na dysplazję przegrodowo – oczną. Jej codzienność to ogromne przeszkody do pokonania. Życie w całkowitej ciemności odbiera jej możliwość cieszenia się z dzieciństwa. Jednak nie musi tak być… Choroba postępuje, ale można ją zatrzymać stosując kosztowne, nierefundowane leczenie w klinice w Ulfie.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierając naszą akcję sprawili, że dziewczynka ma coraz większe szanse na odzyskanie wzroku.❤️❤️❤️