Przedszkolaki nie mogą doczekać się, aż nadejdzie WIOSNA!!!

Postanowiły założyć w sali swój „Wiosenny ogródek”. Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci przygotowały potrzebne narzędzia do pracy: łopatkę, konewkę, doniczki oraz ziemię. Samodzielnie wysiały nasiona oraz sadziły cebulki do pojemniczków. Następnie podlały sadzonki. W naszym wiosennym ogródeczku znajdziemy: cebulę, fasolę, sałatę oraz koperek.
Na zajęciach dzieci dowiedziały się, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce. Dlatego też doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło ich kiełkowanie. Codziennie będziemy pielęgnować nasze ogródki! 🌷🪣🌱
Czekamy z niecierpliwością na efekt naszej pracy, aż parapety w sali przedszkolnej pięknie się zazielenią.