Kwiecie艅 w 0A 🐶🐮🦋🍎🥒🍅

Kwiecie艅 w 0A 🐣🐶🐮🦋🍎🥒🍅
Kwiecie艅 w grupie przedszkolnej okaza艂 si臋 bardzo intensywny. Pocz膮tek miesi膮ca zwi膮zany by艂 z tematyk膮 i tradycjami wielkanocnymi. Rozmawiali艣my o odpowiednim przygotowaniu “艣wi臋conki”, kt贸ra pos艂u偶y艂a nam do przeliczania element贸w. Doskonalili艣my umiej臋tno艣ci wypowiadania si臋 pe艂nym zdaniem. Uczyli艣my si臋, jak odpowiednio sk艂ada膰 sobie 偶yczenia i co daje nam wsp贸lne sp臋dzanie czasu z rodzin膮.
Nast臋pnie wzbogacili艣my wiedz臋 na temat zwierz膮t domowych i hodowlanych. M贸wili艣my o post臋pie technicznym zwi膮zanym z gospodarstwem. Wa偶nym tematem by艂y zwierz臋ta bezdomne. Zwracali艣my uwag臋 na nasz膮 empati臋, ale przede wszystkim na emocje i potrzeby zwierz膮t, zw艂aszcza tych domowych.
Kwiecie艅 by艂 miesi膮cem, w kt贸rym intensywnie dzia艂ali艣my na rzecz naszej planety ZIEMI. Dostrzegali艣my, jak du偶y wp艂yw na 艣rodowisko ma dzia艂alno艣膰 cz艂owieka. M贸wili艣my o zanieczyszczeniu powietrza, wody, gleby, o zmianach klimatycznych. Ogl膮dali艣my filmy edukacyjne, obserwowali艣my albumy i zdj臋cia. Odczytywali艣my symbole i podj臋li艣my pr贸b臋 stworzenia w艂asnych, zwi膮zanych z ekologi膮. Wykonali艣my “Ekologiczne ksi膮偶eczki”, w kt贸rych zaprezentowali艣my postawy proekologiczne. Przedszkolaki zaznajomi艂y si臋 z poj臋ciami “ekologia” oraz “recykling”. Zaj臋cia dotycz膮ce segregacji odpad贸w u艣wiadomi艂y nam wszystkim, jak wa偶ne jest to dla naszego 艣rodowiska. W sali stworzyli艣my “Punkt zbi贸rki plastikowych nakr臋tek”, kt贸re przekazywane zostan膮 na potrzeby szkolnej zbi贸rki.
Odwiedzili艣my sklep ze zdrow膮 偶ywno艣ci膮, zapoznali艣my si臋 z jego asortymentem. Dokonali艣my wsp贸lnych zakup贸w, kt贸re po powrocie zosta艂y skonsumowane.
Przez ostatnie tygodnie, pog艂臋biali艣my wiedz臋 na temat ro艣lin. Bardzo chcieli艣my wykorzysta膰 j膮 w spos贸b nale偶yty i uda艂o si臋! Zostali艣my “Ekologami”! Zasadzili艣my krzewy, kt贸re mamy nadziej臋 b臋d膮 pi臋kn膮 ozdob膮 pomnika znajduj膮cego si臋 przy naszej szkole.
Przed nami kolejny pi臋kny miesi膮c. Czekamy z ut臋sknieniem na powr贸t wiosny i szybkie nadej艣cie lata.
Po wi臋cej zdj臋膰 zapraszamy na fb naszej szko艂y:https://www.facebook.com/photo/?fbid=638453078298559&set=pcb.638453971631803