Wyniki międzyszkolnego konkursu polonistycznego

Wyniki międzyszkolnego konkursu polonistycznego zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Sierpcu
Konkurs polonistyczny 2023 w LO rozstrzygnięty‼️
21 kwietnia 2023 roku odbył się konkurs polonistyczny dla uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych. Ósmoklasiści rozwiązywali test składający się z dwóch części: gramatycznej i literackiej. W części pierwszej uczniowie musieli wykazać się znajomością związków frazeologicznych, homonimów, ortografii i interpunkcji, umiejętnością rozpoznawania w zdaniu typów orzeczeń, rodzajów zdań złożonych podrzędnie i współrzędnie. W części literackiej sprawdzana była znajomość treści lektur obowiązkowych. Najsłabiej uczniowie radzili sobie z udzielaniem odpowiedzi na pytania dotyczące „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.
Z ogromną radością informujemy o wynikach konkursu:
II m Wiktoria Jarzyńska klasa 8b
Wyróżnienia:
Wiktoria Grzelak klasa 8d
Amelia Babecka klasa 8 e
Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom, brawo👏📖📝