Klasa 3c z wizytą w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Z wizytą w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. 😀👍
W piątek 12 maja klasa 3c wraz z wychowawczynią panią Agatą Urbańską i panią Moniką Michalską odwiedziła sierpecki skansen. Wspaniała, wiosenna pogoda 🌞 sprzyjała zwiedzaniu zagród. Uczniowie pod opieką przewodniczki poznali zastosowanie różnych budynków wiejskich i licznie zgromadzonych eksponatów, używanych przez mieszkańców wsi podczas prac polowych i codziennego życia. Niezwykle atrakcyjna okazała się wizyta w młynie i wiejskiej szkole.
Po intensywnym zwiedzaniu na uczniów czekały warsztaty pt. : “Zabawy nasz dziadków”, podczas których dzieci poznały liczne zabawy, w które w wolnym czasie bawiły się wiejskie dzieci: serso, chodzenie na szczudłach, zabawa drewnianymi konikami, prowadzenie koła, gąski, baba-jaga, przeciąganie liny i wiele innych.
Na koniec odwiedziliśmy karczmę Pohulankę, aby zakupić pamiątki, posilić się, a potem wolny czas spędziliśmy na polanie na pikniku klasowym.🍦