Wycieczka 4b i 5c do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

13 września uczniowie klas 4b i 5c udali się w podróż do przeszłości w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Dowiedzieliśmy się jak dawniej funkcjonowała zagroda wiejska i jej mieszkańcy. Największą atrakcją jednak okazały się zwierzęta w niej mieszkający: kury, króliki a nawet bociany. Przenieśliśmy się również do szkoły z lat 50 XX, w której ubrani w fartuszki szkolne, odbyliśmy wyjątkową lekcję kaligrafii. W atmosferę szkolną wprowadziło nas już samo wyposażenie izby lekcyjnej: ławki z pochylonym blatem i otworem na kałamarz, tabliczka z rysikiem, pióro i kałamarz. Lekcja prowadzona była w oparciu o pierwszy podręcznik do nauki pisania i czytania „Elementarz”, który z pewnością pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. To była cudowna lekcja historii. Po wyjściu ze Skansenu zmęczeni, ale pełni wrażeń, udaliśmy się na obiad do restauracji. To był cudowny i bardzo intensywny dzień.
Opiekunowie: Marta Skierska, Dorota Nowakowska, Magdalena Kostrzewa, Magdalena Nowakowska