Sprzątanie Świata 2014

19 września 2014 r. szkolne koło LOP brało udział w akcji Sprzątanie Świata porządkując dolinę rzeki Sierpienicy. Udział w tej akcji to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie klas 0-3 również brali udział w tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Porządkowali tereny pobliskich parków m.in. W. Andersa,  J. Korczaka, T. Mirosławskiego, plac przy osiedlu J. Paderewskiego oraz wokół naszej szkoły. Pracowali pod opieką swoich wychowawców   i rodziców. Akcja została przeprowadzona we współpracy z Urzędem Miasta, który zaopatrzył uczestników akcji w worki   i rękawice. Zadbał również o wywóz zebranych odpadów ustawionych w odpowiednich miejscach.