Turniejada Mikołajkowa Zuchów i Harcerzy

W sobotnie przedpołudnie 5 grudnia zuchy i harcerze z Hufca ZHP Sierpc bawili się i rywalizowali w corocznej imprezie promującej zwyczaje bożonarodzeniowe i rozwijającej ich sprawność fizyczną.
Zuchy spotkały się na hali sportowej w szkole nr 2 i zdobywały sprawność Eskimosa, natomiast harcerze, starsi harcerze i wędrownicy rywalizowali w konkurencjach sportowych na hali przy LO w Sierpcu.
O palmę zwycięstwa w Turniejadzie Mikołajkowej harcerzy w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych walczyło siedem drużyn harcerskich. Pierwsze miejsce zdobyli harcerze z Gójska, II miejsce harcerze z Sierpca z naszej szkolnej drużyny 1 dh. im. Szarych Szeregów, III miejsce harcerze z Rościszewa. Konkurencje były ciekawe i różnorodne, najbardziej podobał się wyścig rydwanów, rzuty do celu i krzyżówka z wiedzy harcerskiej. Harcerze starsi rozegrali turniej w piłkę ręczną.

II miejsce dla 1 dh im. Szarych Szeregów z Sierpca

Czuwaj! phm Agata Urbańska