Podsumowanie Miejskich Obchodów 70. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego – 02.10.2014 r.

2 października 2014 r. w CKiSz odbyło się podsumowanie obchodów 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Gości przywitała dyrektor SP nr 2 pani Hanna Kurta. Głos zabrał Burmistrz Miasta Sierpc pan Marek Kośmider. Uroczystość obchodów uświetniły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. Dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca Tomasz Krukowski w bardzo interesujący i przystępny sposób przedstawił nam przyczyny wybuchu powstania warszawskiego jego przebieg i upadek.
     Laureaci wyżej wymienionych konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami książkowymi wręczonymi przez Pana Burmistrza. Po zakończeniu uroczystości odbyła się projekcja filmu pt. „Sierpniowe niebo – 63 dni chwały”. Wspólna refleksja z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego utwierdza nas w przekonaniu, iż historii uczymy się i przeżywamy razem, aby przeszłość mogła nas czegoś nauczyć zależy wyłącznie od nas samych. Dziejów narodu nie wybiera się, one są. Po zakończeniu uroczystości podsumowującej obchody rocznicy w naszym mieście w CKiSz na wszystkich gości oraz uczniów szkół czekała pyszna i smaczna grochówka wojskowa z kuchni polowej.