Światowy Dzień Pluszowego Misia – 2014

Już po raz siódmy 25 i 26 listopada 2014 r. uczniowie z klas I-III oraz „zeróweczki” uczcili Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej.    O tym miłym dniu przypomniała uczniom gazetka przed biblioteką, prezentująca najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów dla dzieci. Celem uroczystości było zapoznanie dzieci z historią powstania Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów – bohaterów literackich. Ukazanie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, zapoznanie uczniów z przygodami Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, zachęcenie dzieci do wypożyczenia i przeczytania książek.

Z okazji tego święta pani dyrektor Hanna Kurta w obecności „zerówkowiczów”  uroczyście otworzyła wystawę pluszowych misiów. Po zachwytach nad pluszakami dzieci z  zerówki obejrzały bajkę z Misiem Uszatkiem. Uczniowie klas „O” i  I wzięli udział w zabawach i konkursach. Układali puzzle z  Puchatkiem, w wyścigach misiów dmuchali na papierowego misia wprawiając go w ruch. Wygrywał ten miś, który pierwszy pojawił się na mecie. Zabawy było przy tym co niemiara.  Dzieci zainteresowała zgaduj – zgadula „Co wiesz o niedźwiedziach?”- zabawa o tematyce przyrodniczej. Kolejna konkurencja polegała na narysowaniu misia z zamkniętymi oczami. Dzieci  naśladowały też misie i zbierali patyczki w wielkiej „misiowej” rękawicy. Na zakończenie uroczystości wspólnie z wychowawcami i panią dyrektor wzięli udział w zabawie naśladowczej  „Niedźwiadek”. Uczniowie klas II odebrali nagrody w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel miś”, a klas III w konkursie literackim, polegającym na napisaniu rymowanki lub życzeń dla pluszowego misia.

Tradycyjnie każdy uczestnik zabawy otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek.

Organizator: Alicja Stopińska