Spotkanie z Burmistrzem Sierpca z okazji 25. lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce

Spotkanie z Burmistrzem Sierpca

Jarosławem Perzyńskim

z okazji 25. lecia samorządu terytorialnego w Polsce

11 marca 2015 roku o godz. 8:10 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej rozpoczęło się spotkanie z Burmistrzem Sierpca Jarosławem Perzyńskim.
Celem spotkania było 25. lecie samorządu terytorialnego w Polsce, a tym samym 25. lecie samorządności w Sierpcu. Inicjatorem tej uroczystości był Burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński, uczestnikami uczniowie klas szóstych: I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu i Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z wychowawcami, gospodarzem spotkania była Dyrektor Szkoły Hanna Kurta.
Pani dyrektor w kilku ciepłych słowach powitała przybyłych gości – burmistrza wraz z rzecznikiem Urzędu Miasta, dyrektora i uczniów szkoły prywatnej oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Podkreśliła, że tradycją naszej szkoły są spotkania z burmistrzem i w przeszłości były organizowane przez uczniów klas trzecich.
Burmistrz Jarosław Perzyński swoje wystąpienie rozpoczął od omówienia prezentacji multimedialnej, w której zawarta była historia 25 lat działalności samorządu w Sierpcu. W chronologicznie uporządkowany sposób przedstawił zapis ważniejszych wydarzeń i decyzji samorządowców na przestrzeni ćwierć wieku. Wydarzenia uwiecznione w fotografiach dla wielu uczniów były wręcz abstrakcją.
Pierwszymi inwestycjami odrodzonego samorządu była rozbudowa kotłowni miejskiej, targowiska na ulicy Prusa, budowa basenu miejskiego, hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 potem przy Szkole Podstawowej nr 2, budowa pawilonu dydaktycznego dla Gimnazjum Miejskiego i remont starego budynku, zagospodarowanie Placu Europejskiego, oddanie Centrum Kultury i Sztuki i wiele innych.
Kolejną część spotkania stanowiły pytania do Burmistrza. Uczniowie świetnie się przygotowali, pytania były nie tylko mądre i ciekawe, ale niekiedy zaskakujące, a czasami wręcz kłopotliwe, bo dzieci oczekiwały konkretnych deklaracji. Uczniowie chcieli wiedzieć: jak to jest być burmistrzem, dlaczego Pan chciał zostać burmistrzem, jakie ma burmistrz plany dla przyszłości naszego miasta, czy lubi swoją funkcję i co musi robić jako burmistrz. Byli ciekawi kiedy w Sierpcu będzie skatepark i i jakie są plany zagospodarowania parku im. Andersa i Jeziórek. Dziewczęta chciały wiedzieć jakie burmistrz ma zainteresowania i co lubi robić w czasie wolnym, natomiast chłopcy byli ciekawi, czy na osiedlu Witosa powstanie nowe boisko. Dorośli zainteresowali byli planami zagospodarowania terenów wokół Sierpienicy i zwiększeniem liczby ścieżek rowerowych.
Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami uczniów klas szóstych z Burmistrzem.

Agata Urbańska

Fot. Ela Olszewska-Lamka