Udział „Maluchów” w projekcie IPN pt. “Historia w kolorach”

Udział „Maluchów” w  projekcie IPN pt. “Historia w kolorach”

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu rozpoczął realizację programu wychowania patriotycznego, opartego na projekcie krakowskiego oddziału IPN pt. „Historia w kolorach”, skierowanym do najmłodszych uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.         Nasza szkoła z wielką radością przystąpiła do tego programu, wzbudzając zainteresowania historią poprzez zabawę. Za pomocą wydanych przez IPN pomocy edukacyjnych (puzzle, kolorowanki, książeczka i film z serii „Polskie symbole narodowe” oraz gra „Polak mały”) zachęcamy dzieci do postrzegania historii jako interesującego i naturalnego elementu otaczającego świata. Najmłodsi, dzięki wspólnej zabawie, dowiadują się, skąd wzięły się symbolika Polski, barwy flagi narodowej oraz hymn, i razem z Instytutem Pamięci Narodowej, pod hasłem „naprawdę fajnie jest być Polakiem”, promujemy wartości patriotyczne.