Warsztaty Bożonarodzeniowe i wystawa o sztuce Chin – Ratusz

KLASA   IV B   Z   WIZYTĄ  W  RATUSZU – warsztaty Bożonarodzeniowe i wystawa o sztuce Chin

Aby bliżej poznać tradycje Bożonarodzeniowe oraz zapoznać się z nową wystawą poświęconą sztuce Chin, klasa IV B udała się w dniu 16 grudnia 2015 r.  do sierpeckiego Ratusza. Wystawa „Barwy smoka za chińskim murem” bardzo przypadła dzieciom do gustu. Podziwiały kunsztownie wykonane przedmioty z ceramiki, korka, papieru. Szczególnie podobały im się latawce, lampiony i korkowe płaskorzeźby. Podczas zwiedzania uważnie słuchały i zadawały wiele pytań. Zrodziło się wówczas marzenie, aby odbyć wycieczkę do Chin. Druga część wizyty w Ratuszu była równie zajmująca. Słuchając opowieści o dawnych ozdobach świątecznych, dzieci z dużym powodzeniem wykonały bibułkowe aniołki na choinkę. Wizyta w Ratuszu wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.