Bajka “Śpiąca królewna” w wykonaniu dzieci z kl. I d

20 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu klasy I d. Uczniowie wystawili sztukę pt.: „Śpiąca Królewna”. Gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 oraz kolegów i koleżanki z klas 0-III z naszej szkoły. Po południu swoje pociechy mogli podziwiać rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście.

Dzieci wykazały się talentem aktorskim i wokalnym. Było kilka piosenek w różnym repertuarze. W świat bajki zaprosiła nas piosenka „Witajcie w naszej bajce”, była kołysanka, trochę disco polo, a na koniec do tańca porwało nas „Będzie się działo” – Bałkanicy. Każdy odbiorca znalazł coś dla siebie. Były sceny śmieszne kuchcika i kucharza, romantyczne między królewiczem, a królewną oraz trzymające w napięciu, gdy pojawiła się Zła Wróżka.

Przepiękne kolorowe stroje oraz bajkowa dekoracja – zachwyciły widzów.

Ogromne podziękowania dla rodziców za wspaniałe kostiumy.

                                                                           wych. kl. I d – Agnieszka Malanowska