Szkolny Projekt Edukacyjny „W świecie bajek, baśni i legend” dla klas I-III

Szkolny Projekt Edukacyjny „W świecie bajek, baśni i legend” dla klas  I-III

            Każdy kto sięga po książkę wie, że jak ważną  funkcję estetyczną pełnią w niej ilustracje. Dziecko znajdując się w świecie kolorów, odbiera wrażenia estetyczne, poznaje nowe treści, uczy się rozpoznawać różne techniki plastyczne oraz nabiera chęci do własnych ekspresji plastycznych.

            W ramach projektu  czytelniczego „Książki naszych marzeń” w naszej szkole zorganizowano  Szkolny Projekt Edukacyjny pod tytułem „W świecie bajek, baśni
i legend”
, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III. Na zajęciach z wychowawcami uczniowie czytali  wylosowane wcześniej utwory literackie, omawiali je, a następnie wykonali ilustracje różnymi technikami.. Z najładniejszych powstał  album – „Ilustrowany katalog bajek, baśni i legend”.

            Projekt edukacyjny miał  na celu uświadomienie dzieciom, że bajki, baśnie
i legendy  to źródło wiedzy, którą można wykorzystać w życiu codziennym i podczas zabawy z rówieśnikami. Uczniowie powinni  zdawać sobie sprawę, że z treści baśni i bajek i legend płyną mądrości życiowe, że w bajkowym świecie dobro zawsze  jest nagradzane, a zło ukarane. Rozumieć, że  czytanie rozwijają wyobraźnię, a przez uruchomienie wyobraźni można rozwijać twórczą aktywność plastyczną co sprawia dzieciom wiele radości.