Światowy Dzień Marszu TAFISA – Słupia 2016

W sobotę 1 października 2015 r. harcerze i zuchy z naszej szkoły oraz rodzice po raz kolejny uczestniczyli w Światowym Dniu Marszu, który tradycyjnie odbywa się na stanicy harcerskiej Nasz Dom w Słupi. W zabawie uczestniczyło około 400 osób, najmłodsi nie mieli jeszcze roku, najstarsi przekroczyli 70 lat.

Inicjatorem akcji jest Międzynarodowa Federacja Sportu dla Wszystkich –TAFISA. W Polsce akcję mocno propaguje Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Głównym jej celem jest podjęcie działań zwalczających siedzący tryb życia, promujący aktywny, sportowy sposób spędzania wolnego czasu – a najprostszą jego formą są systematyczne, codzienne spacery, marsze, marszobiegi czy biegi.

W naszym kraju patronat nad imprezą objął Minister Sportu i Turystki. W powiecie sierpeckim honorowym patronem akcji był poseł RP Waldemar Olejniczak. Obchody zorganizowali Ognisko TKKF „Kubuś” i Komenda Hufca ZHP Sierpc.

Przybyłych powitali prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki i komendant Hufca ZHP Sierpc Sławomir Szałkucki. Ciepłe słowa do uczestników skierował poseł RP Waldemar Olejniczak, który mówił o wartości rekreacji, o tym, że nie każdy musi być mistrzem sportowym, ale ruszać się powinniśmy wszyscy. Radny powiatowy Mariusz Turalski wcielił te słowa w życie i czynnie brał udział w całej imprezie.

Po krótkiej rozgrzewce przy muzyce wyruszono na leśne wędrowanie. Na mecie na wędrowców czekały napoje izotoniczne oraz odblaski od PZU.

Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na konkurencje rekreacyjne. Harcerki z naszej drużyny nie miały sobie równych w biegu w workach, błędnym rycerzu, rzucie ringiem na paliki i skoku drużynowym przez skakankę. Mama Lidii – Monika Tucholska zajęła I miejsce w wyciskaniu odważnikiem 10 kg. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody.

Po dniu pełnym wrażeń wyjątkowo smakowała grochówka z harcerskiego kotła.