Zuchowy start z Kubusiem Puchatkiem – Słupia 2016

sloneczko1 Gromada Zuchowa “Uśmiechnięte Słoneczka”

na stanicy harcerskiej Nasz Dom w Słupi

We wrześniu tego roku, po dwóch latach zawieszenia, została reaktywowana 1 Gromada Zuchowa „Uśmiechnięte Słoneczka”. Opiekunem została Pani Ewelina Kośmider. Zbiórki odbywają się w każdy piątek o godzinie 9.50 w Naszej Szkole.

1 października „Uśmiechnięte Słoneczka” po raz pierwszy miały przyjemność gościć w Stanicy Harcerskiej „Nasz Dom” w Słupi. Wraz z dobrym humorem i świetnym dopingiem ze strony Rodziców braliśmy udział w przygotowanym marszu po lesie z realizacją bardzo trudnych zadań. Jednak jak się okazało, nie dla Naszej Gromady! Dzieci zmagały się z ustawieniem szałasu dla Kubusia Puchatka, poznały zasady udzielania pierwszej pomocy czy też odnalazły zagubiony ogonek Prosiaczka.

Każdy z uczestników 1GZ zdobył sprawność „Kubusia Puchatka”, która z całą pewnością jest powodem do dumy, a jej odznaka będzie zdobiła mundur. Na zakończenie rajdu po lesie na wszystkich czekała pyszna harcerska grochówka.
sprawnosc