Narodowe Święto Niepodległości w klasie Ia

Jak co roku dnia 11 listopada w całej Polsce obchodzone jest święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa Ia postanowiła również upamiętnić to święto w sposób szczególny. Przeprowadzona została lekcja na temat Ojczyzny, patriotyzmu, miłości do własnego kraju, wyznawanych wartości, szacunku do symboli narodowych. Dzieci z ogromną chęcią odpowiadały na zadawane pytania, ukryte w rebusach. Przypomniały sobie treść wiersza W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Wspólnie wyśpiewały Hymn Polski, a w trakcie zajęć wykonały biało-czerwone kotyliony. Klasa miała również okazję uczestniczyć w apelu przygotowanym przez swoich starszych kolegów i koleżanki.  Dzieci ochoczo podsumowały zajęcia mówiąc, iż są dumni z tego że są Polakami.