Mała moda z ekologią w tle – finał międzypowiatowego konkursu w Płocku

Tegoroczny finał konkursu ekologicznego który od kilku lat jest organizowany przez Fundacje Portal FM – Pomagamy Dzieciom odbył się w środę 16 listopada 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia I, który był też współorganizatorem konkursu EKO Moda.Podczas finałowej gali konkursowej odbył się krótki przegląd piosenki ekologicznej w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 21 w Płocku, na zakończenie zaś uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Płońsku przedstawili program sceniczny „Cztery żywioły”.W ławach sędziowskich zasiedli Przewodnicząca Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej, przedstawiciel MDK, Joanna Augustowska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie, Michał Sosnowski i Michał Twardy – radni Rady Miasta Płocka, Kazimierz Czajkowski – Koło Łowieckie “Wisła”.

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe statuetki a  zostali nimi  Krzyś Mączyński uczeń klasy I Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku oraz Klaudia Bartlewska kl. III B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Dodatkową nagrodą był wywiad dla Radio Eska.