Program profilaktyczno-wychowawczy “Strażnicy Uśmiechu”

W szkole realizowany jest przez pedagoga szkolnego p. Annę Biegańską oraz p. Monikę Michalską nowy program profilaktyczno-wychowawczy “STRAŻNICY UŚMIECHU”. To warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci w wieku 5-10 lat i 11-15 lat. Celem programu jest pomoc dzieciom w budowaniu ich stabilności emocjonalnej, rozwijaniu  optymalnych strategii radzenia sobie z nieprzyjemnymi uczuciami i konfliktami oraz poprawa ich umiejętności komunikacyjnych. Jest nim też umacnianie zaufania do siebie i innych oraz wzbogacanie dziecięcej wiedzy o sobie i innych ludziach poprzez interakcje podczas zabawy. Szczególne wartości programu to: ćwiczenia warsztatowe dajace dzieciom możliwość uświadomienia sobie i wyrażenia swoich wewnętrznych przeżyć, zarówno poprzez indywidualną symboliczną ekspresję, jak i rozmowy w grupie, wspólczująca, nieoceniająca, niedyrektywna obecność dorosłych.