Witamy w Dwójce! – Dzień Otwarty Szkoły

Dnia 27 stycznia 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny przywitała przyszłych uczniów, ich rodziców i opiekunów na uroczystości Dnia Otwartego. Mieli oni okazję poznać naszą placówkę oraz uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Spotkanie rozpoczęło się  w rytmie twista i rock and rolla. Przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Hanna Kurta. Następnie zaprezentowano ofertę edukacyjną „Dwójki” w postaci filmu i krótkiego przedstawienia.

Kolejnym etapem uroczystości było zwiedzanie budynku oraz uczestnictwo w zabawach edukacyjnych. W gabinecie pedagoga dzieci poznały grę ,,Nawlekaj – nie czekaj” oraz układały klocki. W sali ,,zerówki” sprawdzały swą zręczność na magicznym, interaktywnym dywanie oraz grając w kręgle. Biblioteka szkolna zaproponowała wspólne redagowanie książki o psie Reksiu poprzez dobieranie ilustracji do tekstu.

Dzieci  również uczyły się krótkich piosenek po angielsku, tańczyły i grały na instrumentach. Na świetlicy maluchy mogły się wykazać zdolnościami artystycznymi, zdobiąc dwójki różnymi  technikami plastycznymi. Dodatkową atrakcją były zdjęcia z Misiem Uszatkiem oraz malowanie twarzy zabawnymi makijażami.

Na hali sportowej można było przyjrzeć się treningowi Akademii Piłki Ręcznej pod patronatem Wisły Płock, a także wykazać się zwinnością na torze przeszkód. Swoją zręczność nasi mali goście mogli również sprawdzić podczas zabaw z chustą animacyjną na sali lustrzanej oraz w Radosnej Szkole.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w stołówce szkolnej w postaci babeczek z budyniem, naleśników z dżemem i soczków owocowych.  Poza tym w prezencie dzieci otrzymały lukrowane piernikowe dwójki.

Dzięki współpracy nauczycieli i uczniów przygotowujących Dzień Otwarty Szkoła Podstawowa nr 2 mogła zaprezentować przybyłym gościom swoje atuty oraz panujący klimat życzliwości i otwartości. Liczymy na to, że nasza placówka spodobała się zwiedzającym.

Do zobaczenia 1 września 2017 roku!

                              Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu