Turniejada klas I-III

Dnia 24 maja 2017 r. kolejny raz spotkaliśmy się w hali sportowej naszej szkoły, aby wziąć udział  w „Turniejadzie klas I-III”. Organizatorem jest niezmiennie MOSiR Sierpc. W tym roku szkolnym w Turniejadzie udział wzięły: Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów z Goleszyna oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej z Sierpca. Dzieci podczas zawodów wykazały się ogromną sprawnością ruchową. Wszystkie konkurencje wykonywały w skupieniu i zaangażowaniu. Szczególnie przejęte były dzieci z klas I, które  w Turniejadzie brały udział po raz pierwszy. Jednak slalom z przekładaniem szarf, czy wrzucanie kółek na pachołki nie stanowiły problemu. Klasy II wykonywały konkurencje z unihokeja oraz toczenia piłki zmiotką, a III toczyły piłki oburącz i sprawdzały swoje umiejętności w rzutach do kosza. Wspólnymi konkurencjami były: sztafeta z piłkami do kosza oraz bieg w kaloszach. Drużyna dziewczynek i chłopców reprezentująca naszą szkołę zajęła drugie miejsce, uzyskując 10 pkt. Po zawodach dzieci otrzymały: puchary, medale, pamiątkowe dyplomy oraz to, co lubią najbardziej czyli – słodkości.

Atmosfera podczas Turniejady była bardzo koleżeńska. A to dowód na to, że tam, gdzie sport jest zawsze świetna zabawa.