Spotkanie z pisarzem – Tomem Justyniarskim

23 maja 2017 roku naszą szkołę odwiedził pisarz, podróżnik i rzecznik prasowy Towarzystwa Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej – Tom Justyniarski. Na spotkanie z uczniami klas drugich i trzecich przybył wraz ze swoim pieskiem chihuahuą – Lusią, która od razu zauroczyła słuchaczy. Pasją Pana Toma jest pomaganie zwierzętom zwłaszcza tym, które tego potrzebują. Jako mały chłopiec pomógł bernardynowi o imieniu Betty, co opisał w książce pt. „Psie troski”, która uczy wrażliwości, opiekuńczości i miłości do zwierząt. Spotkanie z uczniami było cenną lekcją o przyjaźni między ludźmi i zwierzętami. Pisarz tłumaczył dzieciom, że zwierzęta nie są rzeczą, kochają i czują tak samo jak ludzie. Decydując się na zwierzątko należy zapewnić mu odpowiednie warunki do życia i akceptować go jako członka rodziny. Dzieci dowiedziały się również jak to się stało, że Pan Tom zaczął pisać książki. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarza.