Z pomocą dla Laury

W każdej szkole znajdują się osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu uczy się dziewczynka o imieniu Laura. Po urodzenia wystąpiła u niej znacznego stopnia deformacja klatki piersiowej. Od 2012 roku nasiliły się poważne zmiany w obrębie kręgosłupa piersiowego i klatki piersiowej. W najbliższym czasie dziewczynkę czekają  dwie bardzo skomplikowane operacje.

Społeczność „Dwóki” postanowiła zorganizować pomoc finansową dla swojej uczennicy, a o wsparcie akcji poproszono Stowarzyszenie Szansa na Życie, powiatowe i miejskie placówki oraz wszystkich ludzi o dobrym sercu. Jak zawsze mogliśmy liczyć na empatię oraz przychylność sierpeckiej społeczności i zaprzyjaźnionych placówek. Dzięki współpracy udało nam się zebrać znaczną sumę, która zasiliła subkonto dla Laury.

Dzięki tym pieniążkom dziewczynka będzie mogła po operacji skorzystać z leczenia i rehabilitacji. Pozwoli jej to na życie takie, jakie prowadzą jej rówieśnicy. Będzie mogła się bawić, dorastać bez kompleksów i bólu.

 

Za wsparcie i okazane serce serdecznie dziękujemy:

Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

Miejskie Przedszkole nr 3 w Sierpcu

Zarząd Osiedla nr 6

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach 

Zespół Szkół nr 2 im Zygmunta Wolskiego w Sierpcu

Miejskie Przedszkole nr 1 Słoneczna Jedyneczka w Sierpcu

Szkoła Podstawowa w Rościszewie

Zespół Szkół nr 1 im. Jose de san Martin

Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła w Mochowie

Szkoła Podstawowa w Sudragach

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

Szkoła Podstawowa  im. Powstańców Styczniowych w Ligowie

Publiczne Gimnazjum im. gen Edwarda Żółtowskiego w Mochowie

Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sucharskiego w Sierpcu

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie

Miejskie  Przedszkole nr 2 w Sierpcu

Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

Apteka Osiedlowa przy ulicy Jana Pawła II 38

 Madej Wróbel przy ulicy Konstytucji 3Maja

Pan Tomasz Zieliński

Pani Dorota Grodzicka

Darczyńcy na VI Powiatowym Dniu Wolontariatu