Warsztaty edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu

Dnia 11 grudnia 2017 roku klasa 4B wraz z wychowawcą p. Jolantą Fronczak-Cyl uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych na temat ,,Życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sierpcu. Na początku uczniowie wysłuchali prelekcji pani Ewy Karolewskiej. Następnie poznali szczegóły z życia wielkiego kreatora sztuki narodowej, człowieka wielu talentów. Obejrzeli wystawę dzieł Wyspiańskiego, ilustracje do ,,Iliady” Homera, książki, które napisał. Na koniec Julia i Mikołaj pozowali do portretu jako Państwo Wyspiańscy, a pozostałe dzieci wykazywały się talentem plastycznym.

Dziękujemy za miło spędzony czas i dozę wiedzy o naszym najwybitniejszym i najoryginalniejszym polskim artyście, Stanisławie Wyspiańskim.