Mamy tę moc !

Udało się… po raz kolejny społeczność naszej “Dwójki” pokazała,  że jak się bardzo chce to nie ma rzeczy niemożliwych.  Znów przekonaliśmy się o tym,  że tworzymy zgrany zespół: począwszy od uczniów,  ich rodziców poprzez nauczycieli, pracowników szkoły i dyrekcję.  Dziś  okazało się,  że działając razem mamy wielką moc,  moc czynienia dobra.

Ale zacznijmy od początku. …

Szkolny Klub Wolontariatu ” Jeden Drugiemu” podjął jednocześnie dwie wzniosłe akcje. Jedną była SZKOŁA SZKOLE organizowana przez Szkołę Podstawową Specjalna Odzyskać Radość,  drugą KACHA DLA DZIECIAKA organizowaną przez Fundacje Odzyskać Radość, a wszystko to dla dzieci z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kraszewie. Zbieraliśmy produkty żywnościowe, środki higieniczne, akcesoria dziecięce,  ubrania i zabawki.  Zaangażowanie w obydwie akcje przerosło oczekiwania wolontariuszy,  ale dało ogromną satysfakcję,  gdyż  pozwoliło sprawić radość chorym i cierpiącym dzieciom.

Kolejnym powodem naszej wizyty w Kraszewie było zbliżające się święto wszystkich pociech.  Z okazji Dnia Dziecka maluchy dostały zabawki,  książeczki,  kolorowanki, słodycze i lody.  Szczególnie pamiętaliśmy o naszej podopiecznej,  uroczej Hani,  która z wdziękiem i radością przyjęła upominek.

W przekazaniu wszystkich zebranych rzeczy wspomogli nas rodzice naszych uczniów oraz jedna z uczennic.  Jesteśmy wzruszeni ich postawą,  za wsparcie,  pomoc,  serce i poświęcony czas serdecznie dziękujemy.

Po powrocie do domu targały nami różne uczucia.  Była radość z przebywania z dziećmi,  z tego,  że wywołaliśmy na ich buziach uśmiech.  Radość ze spotkania ze wspaniałymi ludźmi,  którzy na co dzień się nimi zajmują.  Ale był też smutek,  ponieważ nie każdemu możemy pomóc.  Najgorsze chyba jest poczucie bezsilności,  niesprawiedliwości.  Każdy z nas zasypiając tego dnia był myślami w Kraszewie.