Jak nie czytam, jak czytam 2018

Jak nie czytam, jak czytam 2018

„Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało 459 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu.

W naszej szkole punktualnie o godzinie 10.00 pani dyrektor ręcznym dzwonkiem obwieściła początek akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

Akcja szkolna odbyła się pod hasłem „Czytelniczy piknik pod dębem – czyli czytanie na trawie”. Wzięły w niej udział dzieci 3-4 letnie wraz z nauczycielami i zaproszonymi rodzicami,  sześciolatki z klas O a i b, uczniowie I – V i starsze klasy  VI – VII. Młodsi czytali pod dębem, starsi na boisku Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu czytali i ułożyli napis z własnych ciał – 2 CZYTA.

Pani dyrektor rozpoczęła imprezę czytając wiersz pt. “Wesoła biblioteka”, a następnie nauczyciel bibliotekarz ogłosił najlepszych czytelników w drugim półroczu roku szkolnego 2017/2018.

Dziewczęta ze szkolnego zespołu tanecznego Happy Girls z klas IVd oraz Vb i Vc zaprezentowały dwa układy taneczne z książkami promujące czytelnictwo. Po występach artystycznych, korzystając z pięknej pogody, wszyscy skupili się na czytaniu przyniesionych z domu lub wypożyczonych z biblioteki książek. Najmłodszym uczestnikom akcji czytali zaproszeni rodzice.