79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę

W poniedziałek 17 września uczniowie naszej szkoły z klasy 7a i 7b wraz z opiekunem panią Agatą Urbańską wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele św. Stanisława Kostki w intencji Ojczyzny i złożyli kwiaty pod pomnikiem szkoły. W tym roku mszy św. przewodniczył ks. dziekan Tomasz Kadziński. Podczas kazania ksiądz przywołał słowa Marii Konopnickiej ,,Sercem ojczystych progów strzeż, serce w ojczystych ścianach złóż!…” i zadał pytanie: co znaczy kochać ojczyznę?

Podczas nabożeństwa modlono się za Polskę w 100-lecie jej niepodległości, za ludzi, którzy zostali zamordowani podczas II wojny światowej, za pokój na świecie. Po zakończeniu mszy złożono kwiaty i zapalono znicze w miejscach pamięci narodowej.