Konkurs Wiedzy o Polsce oraz Mieście Sierpc

W dniu 27 września w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się Konkurs Wiedzy o Polsce oraz Mieście Sierpc „W przeddzień 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Do zawodów przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjalnych                      i ponadgimnazjalnych działających na terenie naszego miasta. Uczennica naszej szkoły z kl. 4d  Lena Węglarek  rozpoczęła uroczystość odśpiewaniem hymnu państwowego.

Przedstawiciele szkół podstawowych ( SP nr 2,  SP nr 3, I prywatna SP ), wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V -VI oraz klasy VII – VIII. W ramach konkursu 3 – osobowe drużyny za pośrednictwem wybranego kapitana udzielały odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy o historii Polski w okresie od X do XX wieku oraz historii i teraźniejszości Miasta Sierpc, a także wykonywały zadania praktyczne. Prawidłowość udzielanych odpowiedzi była oceniana przez kilkuosobową komisję. Konkurs został poprowadzony przez Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Sierpcu, pana Marka Z. Zdrojewskiego.

Drużyny reprezentujące naszą szkołę otrzymały największą liczbę punktów i zdobyły dwa pierwsze   miejsca,  zarówno w obrębie klas V – VI,  jak i klas VII – VIII.  Dla uczestników konkursu przygotowano wartościowe nagrody. Szkoła Podstawowa nr 2 wygrała za zdobycie dwóch I miejsc dwa 40-calowe telewizory. Wszyscy zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne – małe głośniki oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięskie drużyny

Klasy V -VI

  • Julia Tybuszewska  VI a
  • Julia Nowak  VI a
  • Jakub Rutkowski VI a

Klasy VII – VIII

  • Kacper Miller VIII a
  • Igor Krulczyk  VII d
  • Szymon Sikorski VII c

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy  🙂  p. Beata Jastrzębska, p. Dariusz Rybacki.

Fot. z archiwum Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

Fot. z archiwum szkoły