Miejski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej

W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Niepodległa” przeprowadzono Miejski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej, którego organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej, Burmistrz Miasta Sierpca oraz Rada Miejska.

W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z terenu miasta. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV- VIII oraz gimnazjum. Przystąpiło do niego 21 uczestników wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w macierzystych placówkach. Jury w składzie: pani Katarzyna Moskal– instruktor do spraw teatralnych w Centrum Kultury i Sztuki, pani Marlena Peplinska – nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. Henryka Sucharskiego, pani Monika Stańczak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i pani Ewa Tabisz – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

I kategoria wiekowa: klasy I- III

I miejsce Gabriela Chmielewska SP nr 2 im. Armii Krajowej

II miejsce Zofia Jagodzińska I Prywatna Szkoła Podstawowa

III miejsce Lena Wasilewska SP nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego

II kategoria wiekowa: klasy IV- VIII

I miejsce Zuzanna Łobińska SP nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego

II miejsce Anna Skwierawska I Prywatna Szkoła Podstawowa

III miejsce Szymon Sikorski SP nr 2 im. Armii Krajowej

III kategoria wiekowa: gimnazjum

I miejsce Laura Szewczyk Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika

II miejsce Aleksandra Narodzonek Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika

III miejsce Aleksandra Stahlke Gimnazjum im. Biskupa Leona Wetmańskiego

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział oraz power bank, a laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe.

Jury oraz wszystkim zaangażowanym w pracę nad konkursem organizatorzy składają serdeczne podziękowania za włożony trud, a uczestnikom i laureatom życzymy dalszych sukcesów.