Spotkanie uczniów klasy IIIb z autorką książek dla dzieci p. Justyną Bednarek

25 października uczniowie klasy 3b wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu na spotkanie z autorką książek dla dzieci – panią Justyną Bednarek. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali fragmentu kulinarno-detektywistycznej opowieści pt. „Pięć sprytnych kun”. Dodatkową atrakcją były pacynki głównych bohaterów, za pomocą których autorka przybliżyła perypetie sprytnych zwierzaków. Poznaliśmy również inne utwory pani Justyny Bednarek, takie jak „Babcocha” czy „Historie spod podłogi. Dom”. Największą popularność przyniosła pisarce seria książek dla dzieci o przygodach skarpetek, które znikają w pralce – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”.

Ciekawym elementem spotkania było tworzenie przez dzieci własnych obrazkowych wyobrażeń ulubionych bajek. Nasi wspaniali trzecioklasiści przygotowali dla gościa specjalne ręcznie wykonane kartki. Prezenty wzbudziły zachwyt i  były cudownym zwieńczeniem wtorkowego spotkania. Dziękujemy pani Justynie Bednarek za wzbogacanie polskiej literatury poprzez pisanie cudownych, pełnych przygód książek. Dziękujemy również  pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej za zaproszenie naszych uczniów na to  fascynujące spotkanie z literaturą.

wychowawca:  Anna Kobyłecka