Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W tym dniu również i u nas w szkole odbyła się akcja głośnego czytania przygotowana przez panie z biblioteki szkolnej. Dzieci z przedszkola oraz z klasy O odwiedziły pani dyrektor Hanna Kurta, pani dyrektor Anna Trzcińska. Wszystkie maluchy w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię.
Warto i trzeba czytać dzieciom!
Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!