Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz Młyna Wiedzy w Toruniu kl. IIIa i IIIb

W dniu 16 października klasy: IIIa i IIIb wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie oraz Młyna Wiedzy w Toruniu. W muzeum spróbowaliśmy swoich sił w kaligrafii, a także poczuliśmy smak dawnej sztuki drukarskiej, drukując na starej żeliwnej prasie. Sami też musieliśmy stworzyć papier, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita. Następnie udaliśmy się centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w krótkiej prezentacji multimedialnej dotyczącej wystawy optycznej pt. „KALEJDOSKOP”. Zostali również podzieleni na trzyosobowe zespoły. Każdy z zespołów otrzymał kartę pracy z pytaniami, na które odpowiadali wykonując eksperymenty fizyczne przy określonych stanowiskach. Po 40 minutach nastąpiło podsumowanie pracy. Młodzi naukowcy, którzy wykazali się najlepszą wiedzą z zakresu optyki, otrzymali drobne upominki. Po zakończeniu ścieżki tematycznej, uczniowie z nauczycielami zwiedzali pozostałe wystawy: „PrzeBUDOWA”, „Rzeka”, „PrzeŻYCIE”.  Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „O obrotach” poświęcona idei koła i ruchu obrotowego. Po intensywnym zwiedzaniu udaliśmy się na wspólny obiad.  W czasie wycieczki nie zabrakło żartów, a wspaniały nastrój towarzyszył nam do końca. Pełni wrażeń wróciliśmy do Sierpca.