Pomaluj świat Marcelka

“Pomaluj świat Marcelka”

Po raz kolejny społeczność „Dwójki” pokazała swoje ogromne zaangażowanie podczas przeprowadzonej akcji charytatywnej. Celem akcji pt. „Pomalujmy świat Marcelka” była pomoc dla 3-letniego chłopca. Szkolny wolontariat ogłosił „Dni kolorowych kredek”, wierząc, że wspólnymi siłami jak kolorowymi pisakami można odmienić los. Zorganizowano „Kiermasz Różności,” już od samego rana pojawili się uczniowie wraz z rodzicami zapełniając półki naszego stoiska kolorowymi zabawkami i pysznymi ciastami. Nie zabrakło także zdrowego drugiego śniadania. Pyszne, kolorowe, bogate w witaminki chrupiące bułeczki przyciągały uwagę nie tylko uczniów ale również nauczycieli. Znalazły się też różne gadżety: pendrive, czyściki do telefonów, karteczki, notesiki, piórniki i inne różności pozyskane przez wolontariuszy naszej szkoły od sponsorów. Uśmiech i ogromne wzruszenie budziło duże zaangażowanie uczniów, którzy chcąc wesprzeć akcję kupowali słodkości, które sami przynieśli. Dzięki przeprowadzonej zbiórce możemy wesprzeć leczenie i rehabilitację chłopca przekazując kwotę 1.130zł i 80gr. Bardzo cieszymy się, że wśród nas jest tyle ludzi dobrego serca, wrażliwych na potrzeby innych i zawsze chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy.