„ W Dwójce jest tak, jak w dużej rodzinie, bo zawsze z tego Dwójka słynie”

Pod takim hasłem 26 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty.  Mieliśmy przyjemność gościć przyszłych pierwszoklasistów, przedszkolaków oraz  ich rodziców.  Kolorowy Miś Uszatek i uśmiechnięci harcerze na powitanie wręczali słodkości. Nasi goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami oraz uczniami. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach, które z pewnością umiliły im pobyt w naszej placówce. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. Część  artystyczną rozpoczęła zawsze serdeczna Pani Dyrektor Hanna Kurta. Następnie przedstawiona została oferta edukacyjna „Dwójki” w formie prezentacji multimedialnej.  Uczniowie klas trzecich  zaprezentowali swój talent muzyczny i aktorski wystawiając współczesną wersję „Rzepki” Juliana Tuwima. Uśmiech nie schodził z ust naszych młodszych kolegów. Trzecioklasiści zaprosili wszystkie dzieci do wyrwania rzepki. Dopiero wspólnymi siłami udało się pokonać warzywnego przeciwnika. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w salach, po których oprowadzały zawsze miłe i pomocne panie z edukacji wczesnoszkolnej.  Dzieci malowały widelcami, patyczkami do uszu kolorowały rybki, tworzyły akwarium, wykonywały nowoczesne rzepki z balonów, rozwiązywały różnorodne zadania na tablicy interaktywnej. W gabinecie pedagoga rozpoznawały emocje korzystając  z „emotek”, bawiły się piaskiem kinetycznym i układały klocki Rocławskiego. Biblioteka szkolna przygotowała bajkowe zagadki, które nie sprawiły trudności inteligentnym przedszkolakom.  Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy,  dokonała pomiaru  wzrostu i wagi. W oddziale przedszkolnym na naszych gości czekał magiczny dywan     i maski karnawałowe. W „zerówce” maluchy wykazywały się zdolnościami artystycznymi, malowały rączkami  i stemplowały swoje dzieła. W świetlicy panie przygotowały kolorowe, mięciutkie gniotki, które dzieci ozdabiały według własnych pomysłów. W hali sportowej sprawdzały swoją kondycję i korzystały z cennych wskazówek nauczycieli wychowania fizycznego. W „Radosnej Szkole” wykazywały się zwinnością na torze przeszkód, a w sali lustrzanej prezentowany był pokaz taekwondo. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem  w szkolnej stołówce. Dzieci samodzielnie wykonywały owocowe szaszłyki oraz degustowały smaczne karnawałowe pączki. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy. Nasi młodzi goście otrzymali „Obiegóweczki Dwójeczki”, wykonywali zadania, za które nagradzani byli pieczątkami  i naklejkami. Na zakończenie wszystkim wręczone zostały kolorowanki  i niespodzianki w oryginalnym cukierku.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za tak wspaniały dzień, uczniom za niezawodność, rodzicom za ogromne wsparcie,  dyrekcji za zaufanie i oddane serce, nauczycielom za profesjonalizm, pracownikom szkoły za zaangażowanie.

Zapraszamy do „Dwójki”. Czekamy na Was.