Pasowanie na czytelnika

Dnia 8 marca  w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Z tej okazji uczniowie z klas trzecich zaprezentowali   swój talent muzyczny i aktorski wystawiając współczesną wersję „Rzepki” Juliana Tuwima. Trzecioklasiści zaprosili wszystkich uczniów klas pierwszych do wyrwania rzepki co wywołało radość na twarzach  młodszych kolegów.

Następnie pierwszoklasiści uczestnicząc w konkursach pochwalili się swoją wiedzą na temat  bohaterów baśni i bajek oraz wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki.        Po uroczystym ślubowaniu zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki.

Na pamiątkę  otrzymali okolicznościową wklejkę do zeszytu z prośbami książki.

Wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki. Dzieci z radością wybierały kolorowe książki z regałów. Cieszymy się, że od tej pory, uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.

         Dziękujemy uczniom klas III i p.  A. Kobyłeckej i A. Tomaszewskiej za przygotowanie przedstawienia.