Szkolny Wolontariat “JEDEN DRUGIEMU” – Podziękowanie

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek)

Przed Świętami Wielkanocnymi wolontariusze naszej szkoły zorganizowali spotkanie Ludzi Dobrego Serca. Oprócz wspaniałych darczyńców swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Hanna Kurta, Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński, Starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Mariusz Turalski i Dyrektor CKiSz w Sierpcu Pan Jarosław Żmijewski. We wspaniałej atmosferze podsumowaliśmy działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu “Jeden Drugiemu” w roku 2018. Spotkanie uświetnił występ wolontariuszy z klas VIII, a także absolwentki naszej szkoły Dominiki Karolewskiej, śpiewającej przy akompaniamencie Mateusza Hoffmana. Zaproszeni goście mogli zobaczyć wszystkie działania, które razem udało nam się zrealizować. Nie obyło się bez wzruszeń i łez szczęścia. Pojawiły się liczne deklaracje o dalszej współpracy i wsparciu. Wiele osób podkreślało, iż są bardzo zaskoczeni skalą pomocy, jaką może zorganizować koło wolontariatu działające przy szkole. Dlatego też nie zamierzamy spowalniać, a w planach mamy kolejne mniejsze i większe akcje. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w Dwójce współpraca uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli i dyrekcji jest na bardzo wysokim poziomie. Charakteryzuje się wyjątkowym zaufaniem, wzajemną pomocą i wsparciem. Mamy też wiele osób zaprzyjaźnionych, którzy zawsze z wielkim sercem włączają się do pomocy. I to dzięki temu możemy tak wiele zrobić dla potrzebujących, by choć przez chwilę zobaczyć uśmiech na ich twarzach. Chcemy jeszcze raz podziękować za wspieranie naszych akcji- za wsparcie finansowe, ale także i duchowe. Życzymy sobie, byśmy spotykali na swej drodze jeszcze więcej takich „Aniołów”