II Międzyszkolny Konkurs Biologiczno – Geograficzny  dla klas VIII powiatu sierpeckiego

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowe nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Biologiczno – Geograficznego  dla klas VIII szkół podstawowych powiatu sierpeckiego. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem “Polskie Tatry”.

Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Mochowa, Gozdowa, Szczutowa, Lelic, Sudrag, oraz z sierpeckiej Dwójki i Trójki. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę na temat najwyższego pasma gór w Polsce rozwiązując test dotyczący położenia, budowy geologicznej najwyższych szczytów Tatr, ich fauny i flory oraz form ochrony najcenniejszych obiektów przyrodniczych tego regionu Polski.

W tym roku szkolnym laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Kacper Miller – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu.

II miejsce – Jan Rochowicz – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Reymonta w Szczutowie.

III miejsce – Artur Kikolski – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach.

Wszystkim uczestnikom tej edycji serdecznie gratulujemy wiedzy.

Zapraszamy wszystkie szkoły z powiatu sierpeckiego już za rok do wzięcia udziału w III edycji konkursu.

Organizatorki konkursu: Agata Warczachowska, Katarzyna Kulasińska